głód sytość odchudzanie hamburger sałatka

Brzmi znajomo? Właśnie coś zjadłaś, ale dalej masz ochotę na więcej. Albo dopiero co zjadłaś, a znowu zgłodniałaś… I jak tu dotrwać do kolejnego posiłku? I nie podjeść? Jak ze sobą nie zwariować?

Co wpływa na fakt, że jeden posiłek jest bardzo sycący, a po innym głodniejesz bardzo szybko?

Jest kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, poznaj 9 sekretów sytości posiłku:

1. OBJĘTOŚĆ POSIŁKU. Czy posiłek był duży, czy mały? Objętość, czyli wielkość posiłku ma znaczenie! Jeśli twój żołądek nie napełni się odpowiednio – sytość poczujesz na krótko, o ile w ogóle poczujesz.

2. ZAWARTOŚĆ BIAŁKA. Czy zawierał białko w odpowiedniej ilości – czyli przynajmniej 10-15g? Jeśli nie – uczucie sytości może się nie pojawić.

3. WARTOŚĆ ODŻYWCZA. Czy to był posiłek pełny witamin, minerałów, zdrowych tłuszczy? Czy raczej byle co, na szybko? Jeśli z jedzeniem nie dostarczysz sobie wartości odżywczych  – organizm będzie upominał się o swoje włączając głód.

4. TEMPO JEDZENIA. Zjadłaś szybko, czy powoli delektując się każdym kęsem? Twój organizm potrzebuje przynajmniej 10-15 minut, żeby poczuć sytość. Im wolniej jesz, tym dla uczucia sytości lepiej!

5. ZAWARTOŚĆ BŁONNIKA. Czy w posiłku były świeże warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste? Tak? Brawo. Twój organizm będzie bardziej syty i na dłużej. A jelita kochają takie posiłki – oczyszczą się lepiej i szybciej.

6. KOMPOZYCJA POSIŁKU, Posiłki dobrze skomponowane, złożone przynajmniej z 2 składników np. białka + tłuszcze (serek + orzechy, jajko + awokado itp.), białka + węglowodany (jogurt + owoce, mięso + warzywa, mięso + kasza, maślanka + pączek), węglowodany + tłuszcze (owoce + orzechy, warzywa + sos vinegret) itp. dadzą poczucie sytości na dłużej.

7. WODA. Czy pijesz wodę? Łatwiej o sytość, kiedy pijesz jej odpowiednie ilości (przynajmniej 30ml/ 1 kg masy ciała). Organizm często sygnalizuje uczuciem głodu – że chce mu się pić. I jak pić nie dostaje, to będzie … bardziej głodny i częściej!

8. REGULARNOŚĆ. Czy jesz w miarę regularnie? Organizm lubi podobne pory posiłków każdego dnia. Jeśli zadbasz o regularność – odwdzięczy się uczuciem głodu w odpowiednich momentach – czyli przypomni o potrzebie zjedzenia posiłku. Łatwiej Ci tez będzie się wtedy najeść, nawet mniejszym posiłkiem.

9. UWAGA NA CUKIER! Same słodycze na posiłek? To proszenie się o głód. I to nawet nieustający. Zadbaj, żeby pojawiały się PO posiłku, a nie zamiast. W ten sposób zapanujesz lepiej nad poziomem cukru we krwi – a lepsza kontrola nad tym = większa sytość!

Zrób to, gwarantuję, że to działa!

skuteczne odchudzanie program odchudzania

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*